forex trading logo

Statystyki

Home
Podsumowanie konkursów naukowych 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 25 czerwca 2020 14:37

MZSCzas pandemii zakłócił udział w konkursach przedmiotowych, dedykowanych uczniom szkół podstawowych. Niektóre z nich musiały zakończyć się na wcześniejszych etapach, a organizatorzy musieli podejmować decyzje o przyznaniu tytułów na bazie dotychczasowych wysiłków utalentowanych uczniów.

Tak było z konkursem historycznym "Losy  żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922", w którym uczniowie pracujący pod kierunkiem p. Marii Eznarskiej od wielu lat zdobywają laury na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim. Tym razem grupka uczniów z kl. VII a: Olaf Braszkiewicz i Bartosz Zentkiewicz  osiągnęli tytuły laureata etapu wojewódzkiego, a finał w Warszawie został odwołany.

Nie było tego typu problemów z konkursami Kuratora Oświaty w Bydgoszczy, których finały odbyły się jeszcze w marcu. Dwukrotnie tytuł laureata uzyskał uczeń kl. 7c Wiktor Borczyńki. Pracując pod opieką p. Małgorzaty Pacholskiej uzyskał prawo do zwolnienia z przyszłorocznego egzaminu z matematyki. Drugi tytuł laureata uzyskał z historii (opiekun p. M. Eznarska). Dwukrotnie w fazie finałowej wystąpił też uczeń klasy 8c Tomasz Bogusławski. Udało mu się zdobyć tytuł laureata w konkursie z chemii (opiekun p. Piotr Zieliński) oraz finalisty konkursu z biologii (opiekun p. Danuta Magier). Pracując pod kierunkiem tego samego nauczyciela tytuł finalisty z biologii uzyskała Maria Ziętek z kl. 8b, podobnie jak z historii Klaudia Balcerak z kl. 8c.

Koniecznie należy jeszcze wspomnieć o młodych adeptach astronomii. Grupa uczniów klas 7: Paulina Kupiszewska, Julia Dzierżawska i Marcin Dolata pracując pod kierunkiem p. Zbigniewa Karpińskiego uzyskała tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki i Astronomii. Uczniom składamy serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji, a nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie w pracę z młodzieżą.

 

Polecamy
Stworzone przez Miejski Zespół Szkół, 2012